Wagenbouwers bloemencorso getroffen door inbraak: 'Heel boos'
Met veel liefde bouwt het buurtschap al ruim zeventig jaar prachtige wagens. Dat wordt in dit geval niet beloond. De inbraak gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. Wil kwam een dag later kijken: "Ik zag dat de poort open stond en wist meteen dat er iets niet goed was."
"De schade is het meest vervelend." Zo is een containerslot geforceerd en er is schade aan de poort. "Het lijkt wel alsof ze met een auto tegen de poort zijn gereden."
De buit? "Elektromotoren, kisten met stekkers, twee zaagmachines en twee trapjes. Vooral spullen van koper." Ze hebben ook kroonluchters meegenomen. Die hangen tijdens de bouwperiode als versiering in de tent. "Wat ze daar nou toch weer mee moeten? Ik weet het niet", zucht Wil.
Boos
"Ik ben heel boos. Dat vreemden op je terrein komen. Het doet iets met je gevoel van veiligheid", merkt Wil. "Ik ben bang dat ze nog een keer terugkomen. Je kijkt nu nog vaker naar de bouwplaats."
Duizend euro is een klap voor het buurtschap. "Dat is best veel voor een vrijwilligersorganisatie. Je krijgt van de verzekering weinig terug. Je hebt een flink eigen risico en moet overal bonnetjes van laten zien."
Het buurtschap heeft aangifte gedaan bij de politie. Ook andere buurtschappen moeten volgens Wil extra alert zijn. Hij heeft een getuigenoproep gedeeld via sociale media. "Hou een echt oogje in het zeil, deze donkere tijden."
72 jaar Leenderweg
Het bloemencorso in Valkenswaard komt voort uit de bevrijding van het dorp in september 1944. Na jaren van optochten met versierde fietsen en bolderwagens trok op 17 september 1953 het eerste bloemencorso door de straten van Valkenswaard. Buurtschap Leenderweg is een van de grondleggers van het corso.
DIT VIND JE OOK INTERESSANT: Corso fleurt straten van Valkenswaard op: 'Ik ben een bloemenmens