'Bossche coffeeshop Pistache niet gecontroleerd door akkoord met politie'

31 januari 2012 om 12:24
nl
Coffeeshop Pistache in Den Bosch kon bijna tien jaar lang werken met een voorraad softdrugs die groter was dan de maximum toegestane hoeveelheid. Dat zeiden de directeur van de coffeeshop, die onder The Grass Company valt, en zijn advocaat dinsdag na de zitting over een oude strafzaak tegen het bedrijf.
Geschreven door

De directeur en zijn advocaat zeiden dat door een informeel akkoord met de Bossche politie er sinds 1999 niet meer gecontroleerd werd in de kelder van de coffeeshop, waar de voorraad werd verborgen. De politie ontkent dit ten stelligste. Volgens de politie is de coffeeshop de laatste jaren meerdere keren gecontroleerd.
Controle
De mondelinge afspraak met de contactpersoon bij de politie werd in 2008 geschonden tijdens een controle van de belastingdienst. Assisterende agenten openden toen het luik naar de kelder en vonden bijna drie kilo hasj en wiet. Daarop moest de coffeeshop drie maanden dicht van de gemeente Den Bosch.
Aangeklaagd
Justitie in Den Bosch heeft de coffeeshop aangeklaagd. De zaak staat los van onderzoek door de bovenregionale recherche naar de bevoorrading van de coffeeshop na de vondst van de voorraad op een bedrijventerrein, begin september vorig jaar. De politie vond toen 15.000 voorgedraaide joints en acht kilo hennepproducten.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.