28 doden bij ongeluk met Belgische bus in Zwitserland
De kinderen kwamen net terug van een skivakantie. De bus reed samen met twee andere bussen vanuit le Val d'Anniviers bij Saint-Luc op de A9 tussen Sierre en Sion in het zuiden van Zwitserland. In de gecrashte bus zaten ook tien Nederlandse kinderen.
22 kinderenOnder de dodelijke slachtoffers zijn 22 kinderen van ongeveer twaalf jaar oud en zes volwassenen, onder wie de twee chauffeurs en een leerkracht en een administratief medewerker van de basisschool in Lommel. Ook vielen er 24 gewonden. Zij zijn met helikopters en ambulances naar ziekenhuizen in de omgeving gebracht. Drie van hen liggen in coma met verwondingen aan de hersenen en de borststreek. De reddingsactie duurde de hele nacht, meldt de website van de Zwitserse televisiezender SF.
Botsing in tunnelDe Belgische bus reed in een tunnel bij Sierre en zou eerst tegen de linkerwand van de snelwegtunnel zijn gebotst. Vervolgens zou de bus zijn doorgeschoten naar de andere wand waar deze frontaal op botste.
'Onzekerheid is verschrikkelijk'Voor familieleden en betrokkenen is een noodnummer geopend. De ouders van de slachtoffertjes werden woensdagmorgen naar Melsbroek gebracht waar twee kleine vliegtuigen klaar stonden om hen naar Zwitserland te brengen. Daar krijgen ze meer informatie krijgen over de toestand van hun eigen kind. "De ouders komen hierheen, wetende dat hun kind op die bus zit maar weten niet of hun kind dood of gewond is en dat is vreselijk", zei crisispscycholoog Erik De Soir tegen de Belgische nieuwssite VRT.
CondoleancesUit respect voor de nabestaanden is er een condoleanceregister geopend. Om halftwaalf stonden hier al bijna 600 steunbetuigingen op.