Minister Opstelten geschokt door castraties in Veghel

20 maart 2012 om 16:17
nl
Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie was niet eerder op de hoogte van castraties door de Rooms-Katholieke kerk in de jaren vijfig. De bewindsman zei dit dinsdagmiddag in het vragenuurtje in de Tweede Kamer.
Geschreven door

NRC Handelsblad meldde vorige week zaterdag dat een aantal pupillen van Huize Padua in Boekel in het toenmalige Sint Josephziekenhuis in Veghel is gecastreerd. Dit gebeurde, omdat ze homoseksueel waren.
Minister geschokt door publicatiesMinister Opstelten zei dat het voor de eerste keer was dat zijn ministerie van dergelijke praktijken hoorde. Hij zei geschokt te zijn door de publicaties.
Hij zei dinsdag dat hij direct opdracht heeft gegeven te onderzoeken of het Openbaar Ministerie en politie betrokken zijn geweest bij de kwestie.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.