Video

Nayati Moodliar (12) uit Son en Breugel ontvoerd in Maleisië

26 april 2012 om 16:39 • Aangepast 23 april 2020 om 05:44
nl
De twaalfjarige jongen Nayati Shamelin Moodliar uit Son en Breugel is vrijdag ontvoerd in Kuala Lumpur. De jongen heeft elf jaar in Son en Breugel gewoond en is afgelopen zomer tijdelijk verhuisd naar Maleisië. Hij is door twee donkere mannen meegenomen in een auto. Dat gebeurde bij zijn school rond halfacht 's ochtends lokale tijd.
Geschreven door

Het kenteken van de auto kon worden opgeschreven, maar deze bleek te zijn vervalst. De kidnapping is vastgelegd op camerabeelden. Er is nog geen losgeld geëist.
Nayati Moodliar Nayati is de zoon van Sham en Janice Moodliar. Het koppel is van oorsprong Zuid-Afrikaans maar hebben tegenwoordig de Nederlandse nationaliteit. Het gezin Moodliar woont in Son en Breugel en is anderhalf jaar geleden voor twee jaar uitgezonden naar Maleisië vanwege het werk van Sham. Daarom zitten de kinderen Saffiya en Nayati op een internationale school.
De jongen is 1,50 meter lang en werd voor het laatst gezien met een groene broek en wit poloshirt met het embleem van zijn school: de Mont’ Kiara International School.
'Aardige en enthousiaste jongen'Nayati en zijn zusje gingen naar bassisschool de Sonnewijzer in Son en Breugel. Volgens leerkracht AnneMarie Haket gaat het nieuws als lopend vuurtje rond in de gemeente. "We hebben het vermoeden dat het niet zomaar om Nayati gaat, maar waarom weten we echt niet.''
Haket heeft de jongen even in groep 7 les gegeven. ,,Het is een ontzettend aardige en enthousiaste jongen met een fanclub onder de meisjes.'' De Sonnewijzer is deze week en volgende week dicht vanwege de vakantie. 
Emotionele oproepDe vader van Nayati heeft de kidnappers opgeroep zijn zoon los te laten. "Het is onze enige zoon. Hij is een goede jongen. We willen hem terug. We willen geen problemen. Het is niet te laat om hem te laten gaan. Laat hem terugkomen.''
Via een amber-alert wordt druk naar de jongen gezocht. De school van Nayati en vader Sham Moodliar doen actief een oproep om uit te kijken naar Nayati. Inmiddels is ook een speciale Facebook-pagina voor de jongen opgericht. 
Reden ontvoering niet duidelijkDe Nederlandse ambassadeur in Maleisië biedt ondersteuning aan het gezin.Het ministerie van Buitenlandse Zaken wil niet speculeren over de reden voor de ontvoering.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.