Molukkers in Vught krijgen geen excuses van B en W

10 mei 2012 om 14:32
nl
Burgemeester en wethouders van Vught gaan geen excuses aanbieden aan de Molukse inwoners van haar gemeente. Ze kunnen zich wel vinden in het feit dat, ‘met de wijsheid van nu’, mensen van de Molukken bij hun aankomst in Nederland, in 1951, een betere ontvangst hadden verdiend.
Geschreven door

B en W van Vught antwoorden dit op vragen van de SP. De partij wilde weten of ze in navolging van burgemeester Victor Molkenboer van Leerdam ook excuses wilden aanbieden.
'Kille ontvangst'Het college erkent dat de Molukkers ‘van de toenmalige regering een kille ontvangst’ hebben gekregen. In een brief aan de gemeenteraad wijzen ze er ook op dat de Nederlandse overheid vanaf 1986 een aantal keren heeft verklaard dat bij de komst van de Molukkers sprake is geweest van ‘een valse start’.
Ook zijn maatregelen genomen om de positie van de Molukse gemeenschap in Nederland te verbeteren. Het gemeentebestuur ziet in de oproep van de SP dan ook ‘geen toegevoegde waarde’, zo staat in de reactie.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.