Vrouwen na eind tippelzone in Eindhoven nog actief als straatprostituee

21 juni 2012 om 16:51
nl
In Eindhoven zijn acht tot negen vrouwen actief als straatprostituee of met sekswerk vanuit huis. Zeker vier van hen werkten eerder op de tippelzone. Burgemeester en wethouders van de gemeente Eindhoven melden dit.
Geschreven door

Sinds het sluiten van de tippelzone, in maart vorig jaar, kunnen de vrouwen die er hun geld verdienden meedoen aan Levenskracht. Dit is een project van onder meer het Leger des Heils. Iets meer dan de helft van de vrouwen die hieraan meedoen, kent geen terugval. Ook is de overlast voor de omgeving afgenomen.
Aanvankelijk 38 deelneemstersDe tippelzone aan de Achtseweg Zuid begon in 2004. Aanvankelijk hadden 38 vrouwen een pasje om er aan de slag te kunnen. Binnen een paar jaar halveerde dit aantal en eind 2010 waren er nog maar drie actief.
Ondertussen had de gemeente besloten om de tippelzone te sluiten en een begeleidingstraject op te zetten voor de prostituees. Van dertien hebben de coaches van Levenskracht een redelijk of goed beeld van hun huidige levenssituatie.
Zelden sprake van overlastVan een aantal is bekend dat ze al dan niet illegaal tippelen, vanuit huis werken of zich met ‘andere minder zichtbare vormen van prostitutie’ bezig houden. Dit staat in de evaluatie van de effectiviteit van de aanpak van de straatprostitutie via Levenskracht. Van overlast is zelden sprake.
Eén van hen de vrouwen die werkzaam waren op de tippelzone, zit in de gevangenis in Vught. Bij haar is tot vier keer toe drugs naar binnen gesmokkeld. In de evaluatie staat verder dat politie noch Justitie een gerichte aanpak van pooiers en dealers heeft. Ook de aanpak van klanten heeft geen grote prioriteit.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.