Bossche ex-advocaat Holleeder: 'Willem wint niets bij optreden College Tour'
Kuijpers noemt Holleeder een joviale man, een echte Jordanees met wie je ontzettend kan lachen. Hij heeft natuurlijk wel het nodige op zijn kerfstok. "Hij wil gewoon aan Nederland laten zien wie hij is", zegt Kuijpers. Het gaat volgens de raadsman niet om een charme-offensief.
Het verbaast Kuijpers ook niet dat Holleeder zegt gelovig te zijn. "Dat zie je vaker bij mensen die in penibele situaties hebben gezeten. Holleeder heeft natuurlijk vele jaren in de gevangenis gezeten." Dat zijn naam nu weer opduikt in een liquidatieproces noemt Kuijpers onzin op basis van vage geruchten. Kuijpers gaat vanavond zeker kijken naar de uitzending van College Tour.
Heineken-ontvoering had Philips-ontvoering kunnen zijnMetro had een verslaggever in het publiek bij College Tour. Toen presentator Twan Huys vroeg "Waarom Heineken ontvoerd?" gaf Holleeder toe dat hij de voorkeur gaf aan Philips-topman Wisse Dekker. Hij zegt: “We hadden eerst een paar anderen geprobeerd. Wisse Dekker, van Philips. En een privébankier. Die ging niet door, omdat een van ons zijn sleutels had vergeten. Stonden we daar voor de deur.”
Peter R. de Vries publiceerde in zijn boek 'de Ontvoering van Alfred Heineken' al een lijstje van Holleeders 'kandidaten' voor ontvoering, dat redelijk uit de losse pols was opgesteld:
1. Dr. Wisse Dekker, president-directeur van Philips2. Alfred Heineken, grootaandeelhouder vanHeineken3. Albert Heijn, president-directeur van AHOLD4. Dr. Anton Dreesman, directeur van Vroom& Dreesmann5. Drs. Piet van Doorne, president-directeur vanDAF-Trucks
Wisse Dekker is onlangs omgekomen bij een ongeluk.