Avans opnieuw beste hogeschool van Nederland, NHTV derde
‘Groot en solide’, is het oordeel in de Keuzegids over Avans. Vooral de opleidingen in Breda en Den Bosch op het gebied van Economie worden geroemd, net als de rechtenopleidingen.
'Geweldig resultaat'In Breda scoren daarnaast de opleidingen Communicatie en Chemische Technologie goed, in Tilburg de opleiding Technische Bedrijfskunde en in Den Bosch de opleidingen in ICT- en Sociale studies. Bestuursvoorzitter Paul Rüpp spreekt van een geweldig resultaat.
"Het is geweldig dat onze kwaliteit zo wordt gewaardeerd. Een unieke prestatie, dat we nu al zoveel jaren op rij tot de top behoren", meldt Rüpp.
Hogeschool Avans bestaat dit jaar tweehonderd jaar en heeft vestigingen in Breda, Tilburg en Den Bosch. De hogeschool voert de lijst aan met 71 punten, dat zijn er evenveel als vorig jaar. Bij Avans studeren ruim 25.000 studenten en de hogeschool heeft 2000 medewerkers. De hogeschool NHTV in Breda is nieuw in de top drie. De onderwijsinstelling biedt internationaal hoger onderwijs aan.
StudiesuccesTussen beide Brabantse instellingen staat de Hogeschool Zeeland in Vlissingen als tweede. Hogeschool InHolland sluit de rij met 51 punten.
De gids is bestemd voor scholieren die zich oriënteren op studies. Deze gids vergelijkt hogescholen op basis van statistieken over studiesucces, oordeel van deskundigen en het oordeel van studenten.
FontysVan de Brabantse hogescholen staat Fontys als laagste op de lijst. Landelijk gezien staat de hogeschool op een zesde plaats in de ranglijst. Fontys moet hogeschool Windesheim in Zwolle en Lelystad en Hogeschool Zuyd in Zuid-limburg voor laten gaan.