Video

Proef: oud brood bij bakkerij Van Iersel in Tilburg

24 oktober 2012 om 16:15
nl
Bij bakkerij Van Iersel in Tilburg gooien ze het brood dat over is aan het einde van de dag niet meer weg. Het brood wordt namelijk de volgende dag gewoon weer verkocht.
Geschreven door

Dat is makkelijk geld verdienen, zou je denken. Eigenaar Sjaak Bos ziet het anders: "Er zitten eigenlijk twee gedachten achter. Het is ten eerst zonde om overgebleven brood weg te gooien, want het blijft best een paar dagen lekker. Daarnaast is het voor onze klanten ook prettig dat ze het brood van gisteren voordelig kunnen kopen."
RisicoHet 'brood van gisteren' ligt voor 1 euro in de winkel.  Gemiddeld kost een brood bij Van Iersel het dubbele. Het is dus wel een risico: wat nou als mensen massaal oud brood komen kopen?
Bos: "Ja, het is een risico. Daarom beginnen we in vijf van onze winkels met een proef. Maar ik verwacht niet dat we alleen nog brood bakken om pas de volgende dag te verkopen."
Het afgeprijsde brood is te koop in de winkels aan de Danie Theronstraat, Enschotsestraat, Everjachtstraat en Hertogstraat in Tilburg, en aan de Dorpstraat in Goirle.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.