Acht excellente scholen in Brabant
De ‘stempel’ excellent krijgt een school als de leerlingen het heel goed doen: dus als er weinig uitvaller zijn en wanneer zij goede cijfers halen.
Jury met expertsEen jury met experts uit de onderwijspraktijk beoordeelde het afgelopen jaar 142 scholen die voor het predicaat in aanmerking wilden komen: 90 basisscholen en 52 middelbare scholen.
In totaal mogen 52 scholen in Nederland het predicaat Excellente School dragen. Het gaat om 31 basisscholen en 21 instellingen in het voortgezet onderwijs.
De Straap enige Helmondse basisschoolOpenbare basisschool De Straap uit de Helmondse wijk Rijpelberg heeft in het dertigste jaar van haar bestaan het hoogst haalbare podium in Nederland bereikt. Als enige basisschool in de regio Helmond werd De Straap gelauwerd. “Dit voelt als een enorme overwinning voor iedereen, laat directeur Marianne van Mierlo weten.
De complete lijst:Basisscholen (3)De Grebbe, Bergen op Zoom Deken van Hout, AstenOBS de Straap, Helmond
Voorgezet onderwijs (5)Beatrix College, vmbo-gt, TilburgGymnasium Beekvliet, vwo (gymnasium), St. MichielsgestelMerletcollege Mill, vmbo-b en vmbo-k, CuijkPius X-College, vmbo-breed, BladelVan Maerlantlyceum, vwo, Eindhoven