NAC Breda krijgt les in matchfixing
Criminele bendes die voetballers omkopen, dat is matchfixing. Om zo wedstrijden te beïnvloeden en geld te verdienen door er op te gokken. De Europese politie gaf deze week aan dat het op grote schaal gebeurt. Vooral in het buitenland, maar Nederland wordt ook genoemd.
'Belchinees'De zogenaamde 'belchinees' die in 2009 bij FC Oss werd gesignaleerd, bleek nog maar het topje van de ijsberg. Inmiddels is duidelijk dat er rondom voetbalwedstrijden veel mis is.
"Het is een moeilijk onderwerp, maar we moeten er over praten. Ik vind spelers nog altijd slachtoffers van matchfixing en niet de daders", zegt Danny Hesp.
Geen concrete bewijzenConcrete bewijzen voor matchfixing in Nederland zijn er nog niet. Speler Tim Gilissen heeft er in ieder geval nooit iets van gemerkt. "Ik zeg niet dat het hier in Nederland niet aan de hand is, maar ik denk dat het wel mee valt", zegt Gilissen. "De verhalen komen toch meer uit Oost-Europa."