Fraudegevoelige huurmunten Etten-Leur per direct uit assortiment Euro Events

22 februari 2013 om 19:44
nl
Euro Events uit Duiven heeft de fraudegevoelige huurmunten per direct uit het assortiment gehaald. Dat deed het bedrijf nadat er mogelijk met de munten is gefraudeerd tijdens het carnaval in Etten-Leur.
Geschreven door

Bij een aantal horecagelegenheden in Etten-Leur werden tijdens de carnaval ongeveer zesduizend illegale carnavalsmunten ingeleverd.
Financiële stropBezoekers zouden voor een biertje 2,10 euro moeten betalen, terwijl de illegale carnavalsmunten op straat werden verkocht voor 80 cent tot een euro per stuk. Daardoor liepen de horecagelegenheden veel geld mis.
Of er daadwerkelijk gefraudeerd is, weet Euro Events nog niet omdat ze de gehuurde consumptiemunten nog niet terug hebben. Toch ziet het bedrijf in dat de munten fraudegevoelig zijn en daarom besloot het bedrijf het product uit het assortiment te halen.
Risico altijd aanwezig"Een huurmunt kan door iedere partij worden gehuurd. Er is dus altijd een risico dat verschillende partijen door elkaar gaan lopen", licht een woordvoerder van Euro Events toe. De huurmunten die door de cafés in Etten-Leur werden gebruikt, waren niet uniek. Ze hadden een algemene afbeelding en de munten worden door heel de Benelux verspreid. "Een huurmunt is niet geschikt voor een evenement dat meerdere dagen duurt", aldus Euro Events.
Volgens het bedrijf uit het Gelderse Duiven is er op tijd een waarschuwing uitgegaan naar de cafés in Etten-Leur. "De horecaorganisatie heeft zelf gekozen voor een betaalsysteem dat weliswaar goedkoper is, maar ook risico's met zich meebrengt." Het onderzoek naar de fraude met munten loopt nog.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.