Video

Dode man gevonden in auto op zandpad Waalre, dode is niet advocaat Marcel Senders

1 mei 2013 om 17:38
nl
In Waalre is donderdagmiddag het lichaam van een dode man gevonden in een auto. De auto staat in een zandpad in de buurt van de Valkenswaardseweg, niet ver van restaurant De Treeswijkhoeve in Waalre. De politie gaat uit van een misdrijf. Het gaat niet om de omstreden advocaat Marcel Senders, die vlakbij woont. Dat bevestigde de politie.
Geschreven door

De politie kreeg de melding van een verlaten auto iets na tweeën donderdagmiddag. Mannen in witte pakken hebben de hele middag en avond onderzoek gedaan bij het bospad waar het lijk gevonden is. De politie kwam ter plaatse met veel auto's en groot materieel, waaronder een helikopter. Ook speurhonden zijn ingezet. Het bos is compleet uitgekamd.
De politie weet nog niet wie de dode man is en wil niet zeggen waar in de auto het lijk gevonden is. Het sporenonderzoek gaat op vrijdag nog de hele dag door.
Advocaat Marcel SendersAl snel na de vondst werd de naam genoemd van de omstreden Waalrese advocaat Marcel Senders, maar die bleek het slachtoffer niet te zijn. Senders woont vlakbij de plek waar de dode gevonden is en werd in februari in de buurt van zijn huis aan de Vlasrootlaan beschoten. Een paar dagen later werd er brand gesticht bij zijn kantoor in het centrum van Waalre.
Zijn advocatenkantoor Custos wordt sindsdien door justitie beveiligd, net als het huis van Senders. Er zouden ook camera's gericht zijn op de vindplaats van de auto. Bij zijn huis staat permanent politie. De politie weet niet of die iets heeft gemerkt van de gebeurtenissen in het bos verderop. De politie behandelt het gevonden lijk als een losstaande zaak.
Senders is niet bepaald onomstreden. Hij is verdachte in een onderzoek naar faillissementsfraude en valsheid in geschrifte. In november zat hij enkele dagen vast. In de tuin van Senders liepen donderdagmiddag zwaarbewapende beveiligers of agenten.
Reactie burgemeesterBurgemeester Henri de Wijkerslooth van Waalre heeft inmiddels gereageerd op de vondst van het lijk. "Het is tragisch dat er een stoffelijk overschot gevonden is. Ik vertrouw er op dat de politie grondig onderzoek zal verrichten naar deze gebeurtenis. Ik wacht het resultaat van het onderzoek van de politie af." Verder wil de gemeente niet op de zaak ingaan.
De massale aanwezigheid van politie trok de belangstelling van automobilisten, waardoor het verkeer op de N69 vanuit Eindhoven donderdag aan het einde van de middag vastliep.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.