Consumentenbond hekelt misleiding door Solmar Tours in Maarheeze
Volgens de Consumentenbond maken ook Center Parcs, Arke, Kras, Bizztravel, Landal en Belvilla zich schuldig aan deze misleiding. Deze reisorganisaties krijgen deze week allemaal bezoek van de bond.
Dubieuze toeslagenBart Combée, directeur Consumentenbond: "Nog steeds zien wij kunstmatig lage advertentieprijzen, vooraf aangezette vinkjes, verborgen kosten en dubieuze toeslagen. Een veel te groot deel van de reissector zet consumenten op het verkeerde been. Daar moet een einde aan komen." Als de partijen geen gehoor geven aan de oproep, overweegt de Consumentenbond verdere stappen.
Websites al aangepastDe actie lijkt resultaat te hebben, want Solmar Tours heeft maandag toegezegd aanpassingen te doen op hun website. Ook Arke, Bizztravel en Kras hebben op hun sites de vooraf ingevulde vinkjes voor verzekeringen uitgezet. 'Wij zijn blij met deze snelle reactie", zegt Combée. We hopen dat andere reisorganisaties dit voorbeeld volgen en ook eerlijker worden over hun reisprijzen.'
In de Consumentengids van januari 2013 concludeerde de Consumentenbond dat geen enkele van de zestig onderzochte reiswebsites zich voor 100 procent aan de regels voor eerlijke prijzen houdt. Consumenten konden onder andere bij het meldpunt Reisprijzen aangeven welke reisaanbieders zich schuldig maken aan oneerlijke prijzen. Er kwamen honderden meldingen binnen, ook over de bedrijven die de Consumentenbond deze week aanpakt.