Piloot (18) drone mogelijk vervolgd voor maken opnames boven Efteling
De man zette de beelden begin februari op YouTube. Volgens de politie heeft hij ook opnamen gemaakt boven een brand in Zaltbommel en boven de plaatsen Alem en Rossum.
De man heeft verklaard dat hij niet op de hoogte was van de regels voor het vliegen met een Unmanned Aerial Vehicle (UAV), zoals de drone wordt genoemd.
'Gezagvoerder van een luchtvaartuig'De man is 'als gezagvoerder van een luchtvaartuig' vermoedelijk schuldig aan het overtreden van enkele regels in de Regeling Modelvliegen. Zo zou hij mensen in gevaar hebben kunnen brengen met de drone.
Verder mocht de drone niet boven bebouwing vliegen en kon hij het vaartuig tijdens een deel van de vlucht alleen in de gaten houden met een zogeheten First Person View bril.
'Prachtige beelden'Een woordvoerder van de Efteling liet eerder al weten dat het park van tevoren liever afspraken had gemaakt met de piloot. "Het zijn prachtige beelden, maar het mag niet."
Het filmpje is ruim 192.000 keer bekeken.
[YouTube:body:http://youtu.be/U2GwJXnDcC0]