PSV verslaat Vitesse met 2-1, zevende overwinning op rij voor de Eindhovenaren
Daardoor heeft het opgeleefde PSV nog maar 2 punten achterstand op de plek die aan het einde van het seizoen recht geeft op een ticket voor de voorronde van de Champions League.
Beste serie PSV dit seizoenMet Vitesse en PSV stonden in Arnhem twee ploegen tegenover elkaar die de laatste weken de zeges gemakkelijk aaneenregen. De club uit Eindhoven, die bezig is aan de beste serie van dit seizoen, heeft daardoor weer aansluiting bovenin gevonden. Hoe anders was dat in december, toen Vitesse in Eindhoven een klinkende zege boekte (2-6).
Voor PSV markeert die zware nederlaag het dieptepunt van de sportieve crisis waarin de club voor de winterstop zat. Daarna vond de ploeg van Cocu echter langzaam maar zeker de weg naar boven.
Pijnlijke blunder VelthuizenDe twee clubs in vorm maakten er in de Gelredome een meeslepend voetbalgevecht van, dat zeker voor rust bij vlagen spectaculair was. PSV nam al in de zevende minuut de leiding na een gruwelijke blunder van Vitesse-doelman Piet Velthuizen, die de bal met links wilde wegtrappen, maar het speeltuig heel ongelukkig met zijn rechterbeen beroerde. Jürgen Locadia pakte dat cadeautje dankbaar aan (0-1).
De thuisclub was de kluts daarna even kwijt, maar ontsnapte aan een grotere achterstand. Uitgerekend Zakaria Labyad, die twee jaar geleden na een hoog opgelopen conflict vertrok bij PSV, trok de stand in de achttiende minuut gelijk met een prachtig schot in de kruising (1-1).
[Tweet:body:https://twitter.com/paulpostman/status/444903098210078720]
Depay in twee keerNog binnen het half uur kwam PSV opnieuw op voorsprong, nadat scheidsrechter Kevin Blom een duikeling van Jetro Willems over de uitgestoken arm van de inglijdende Jan-Arie van der Heijden had beloond met een strafschop. Memphis Depay schoot vanaf 11 meter tegen Velthuizen op, maar scoorde alsnog in de rebound dankzij de attente Park Ji-sung: 1-2. Onder aanvoering van de uitblinkende Labyad ging Vitesse vervolgens opnieuw in de achtervolging.
Het elftal van Peter Bosz viel hartstochtelijk aan, maar wist PSV niet echt aan het wankelen te brengen. De grootste kans was in de tweede helft voor invaller Valeri Kazaisjvili, maar hij schoot de bal alleen voor PSV-doelman Jeroen Zoet voorlangs.
De zon schijnt weer voor CocuNa de zwaarbevochten overwinning op Vitesse lonkt dit seizoen zowaar nog een topklassering voor PSV, dat voor de winterstop nog in een diepe crisis zat. Gesteund door een reeks van zeven overwinningen op rij doet de ploeg van trainer Phillip Cocu weer volop mee in de strijd om de tweede plaats. "Er is nog veel mogelijk, in onze ploeg zit zeker nog rek'', zei de opgeluchte Cocu in Arnhem. De PSV-trainer beaamde dat zijn ploeg met 3 punten misschien wel iets teveel kreeg in de GelreDome. "Natuurlijk zijn we heel blij met deze overwinning, op een goede en sterke ploeg die boven ons staat, en ook nog in een uitwedstrijd. Maar onze manier van spelen kan en moet nog wel beter. Voetballend zijn er heel wat punten die we kunnen verbeteren. Mentaal zijn we wel enorm naar elkaar toegegroeid, daarin hebben we grote stappen gemaakt'', aldus Cocu.
Blom staat achter strafschop PSVOnbedoeld drukte scheidsrechter Kevin Blom zaterdag nadrukkelijk een stempel op de topontmoeting tussen Vitesse en PSV. Vooral over het beslissende moment, de strafschop waaruit Memphis Depay uiteindelijk de winnende maakte, werd nog lang nagepraat in Arnhem. Blom bleef na het terugzien van de tv-beelden achter zijn beslissing staan om de duikeling van Jetro Willems over de arm van de inglijdende Jan-Arie van der Heijden te belonen met een penalty.
"Hij brengt Willems ten val met zijn arm. Als dat op het middenveld gebeurt, fluit ik ook. Hier was geen andere straf voor mogelijk'', zei Blom, die in eerste instantie een hoekschop aan PSV wilde geven, maar van de vierde official te horen kreeg dat het een strafschop was. "Frank van der Struijk liep op dat moment precies door mijn gezichtsveld. Daarom wees ik eerst naar de hoekvlag, maar de vierde man was heel resoluut. Hij wist mij er van te overtuigen dat het een strafschop was.'' Depay schoot de bal vervolgens vanaf 11 meter tegen doelman Piet Velthuizen, maar kon in de rebound dankzij de attente Park Ji-sung alsnog scoren.
Volgens iedereen van Vitesse stond Depay echter buitenspel toen hij de bal inkopte. De grensrechter, die in de gaten moet houden of iemand buitenspel staat, stond op dat moment echter - zoals gebruikelijk bij een strafschop - op de doellijn. "Dat is een hiaat in de regels'', aldus Blom. "Hij moet de doellijn bewaken, maar kan dan niet zien of het buitenspel is. Dat maakt het lastig. In dit geval gaf ik de aanvallende partij het voordeel.''
LiveblogOmroep Brabant hield een liveblog bij van de wedstrijd. Deze is hieronder terug te lezen.
[CoverItLive:body:http://rss.coveritlive.com/rss.php?altcast_code=b22b0e2b24]