Video

Oranje Zwart dicht bij landstitel na winst op Bloemendaal

12 april 2014 om 19:29 • Aangepast 24 april 2020 om 11:36
nl
Het mannenteam van hockeyclub Oranje Zwart heeft de Nederlandse titel voor het grijpen. De ploeg van coach Michel van den Heuvel won zaterdag de eerste wedstrijd tegen Bloemendaal in de finale van de play-offs.
Geschreven door

Op het veld van de Noord-Hollandse club zegevierde de Eindhovense formatie met 3-2. De doelpunten van de OZ kwamen op naam van Mink van der Weerden (twee, beide uit strafcorners) en de Pakistaan Fareed Ahmed.
Bij de rust leidde OZ met 2-0. Bloemendaal kwam na de pauze sterk terug door treffers van Glenn Schuurman en Eby Kessing. Drie minuten voor tijd schoot international Van der Weerden zijn ploeg alsnog naar de winst.
'Fijne uitgangspositie'De return is zondag op het veld van OZ in Eindhoven. De thuisploeg heeft aan een gelijkspel genoeg om de Nederlandse titel te veroveren. Mink van der Weerden vond het belangrijk dat ze zaterdag goed hebben gespeeld. "De winst nu geeft geen garanties voor zondag, maar het is een fijne uitgangspositie."
Jelle Galema vond het jammer dat ze de 2-0 voorsprong ietwat uit handen gaven. "We zijn favoriet zondag. Iedereen weet dat we goed zijn en hopelijk is het dit jaar dan wel raak. Het kan alleen maar heel mooi gaan worden."
Laatste landstitel in 2005Oranje Zwart behaalde in 2005 de eerste en tot dusver enige landstitel bij de mannen. "Toen was ik nog een klein jongetje. Maar dit jaar gaan we de titel hopelijk pakken", zei een enthousiaste Galema na de wedstrijd in Bloemendaal.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.