'Godfather van Oranje Zwart' overleden, Joop Veelenturf zette Eindhoven op hockeykaart

5 juli 2017 om 23:37 • Aangepast 20 november 2020 om 23:50
nl
Joop Veelenturf is woensdag op 81-jarige leeftijd overleden. Hij was achttien jaar voorzitter van hockeyclub Oranje Zwart. Veelenturf en deze vereniging waren een twee-eenheid. Op de website van Oranje-Rood wordt hij geroemd.
Profielfoto van Hans Janssen
Geschreven door

Dit is de naam van de hockeyvereniging, die vorig jaar ontstond door de fusie van Oranje Zwart en EMHC.

Geroemd
Volgens zijn opvolgers Simon van den Boomen en Joep de Groot, de huidige voorzitter van Oranje-Rood, heeft Veelenturf Eindhoven landelijk en internationaal op de hockeykaart gezet. Zij schrijven dit op de site van Oranje-Rood.

Veelenturf wordt genoemd in het boek van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond over 115 jaar hockey in ons land. Onder zijn bezielende leiding boekte vooral het eerste mannenteam van Oranje Zwart grote successen.

“Zijn niet aflatende ambitie bracht in 2005 de eerste landstitel bij de heren”, meldt Van den Boomen. “Alles moest voor en door mensen zijn en ook na zijn terugtreden bleef hij nauw betrokken bij de club.”

'Warm mens'
Volgens De Groot werd Veelenturf niet voor niets ooit ‘De Godfather van Oranje Zwart’ genoemd. “Joop was een echte ondernemer en een warm mens. Ook heeft hij een mooie rol gespeeld bij de fusie. Zijn DNA zit in HC Oranje-Rood.”

Veelenturf is getrouwd geweest, heeft al enige jaren een partner en uit zijn huwelijk drie kinderen.

Wachten op privacy instellingen...

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.