Gouden waterpolovrouwen trekken veel bekijks op EK in Eindhoven

7 januari 2024 om 20:30 • Aangepast 17 januari 2024 om 02:05
nl
Door de oorlog in de Gazastrook werd het EK waterpolo voor vrouwen verplaatst van Israël naar het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven. De eerste drie dagen was het stadion met 2500 bezoekers tot de laatste stoel uitverkocht. De supporters van Oranje vinden het geweldig om de wereldkampioen nu eens in eigen land in actie te zien.
Profielfoto van Leon Voskamp
Geschreven door

Zondag begon de derde dag van het EK al om negen uur. Langzaamaan kleurden de tribunes steeds meer oranje, met om half zeven 's avonds de derde groepswedstrijd van Nederland tegen Griekenland, voor de meeste toeschouwers het hoogtepunt.

Joni de Graaf was samen met drie vriendinnen getuig van de 15-10 overwinning. Eindhoven is niet bepaald om de hoek voor haar, want ze komt uit Sneek. "Normaal gesproken zien we het Nederlands team alleen op livestreams. Nu zijn ze in ons eigen land, dat wilden we heel graag zien. Daar hebben we de reistijd graag voor over."

"De keeper springt niet normaal hoog."

Ook vriendin Lea van Wijk is onder de indruk van het Nederlands team, dat ongeslagen de groep won. "Het zijn echte atleten. En de keeper, die springt niet normaal hoog. Ik denk echt dat we Europees kampioen gaan worden."

Florien van Veenen (15) uit Wassenaar genoot met haar vriendinnen op de tribune. "Er is een geweldige sfeer hier in het stadion. Ja, wij hebben flink wat lawaai gemaakt. Nu hopen dat de vrouwen de goede prestaties door kunnen trekken, maar daar heb ik vertrouwen in."

"Dit EK is een grote reünie."

Robert uit Utrecht was samen met zijn vrienden in het oranje uitgedost. "We waren met z'n vieren, maar komen hier allemaal bekenden tegen. Dit EK is eigenlijk een grote reünie. Wij zijn echte waterpololiefhebbers en dan moet je gewoon bij zo'n toernooi zijn. Oranje maakt indruk, maar er zijn meer goede landen. De top vier moet haalbaar zijn."

Nederland versloeg de Grieken met 15-10 en won eerder van van Kroatië en Hongarije. Komende dinsdag vervolgt de wereldkampioen de race om de gouden medaille. Waarschijnlijk met opnieuw veel toeschouwers op de tribune.

De organisatie is zeer tevreden over de opkomst. "Ook doordeweeks verwachten we ook veel publiek. Er is bovendien geen enkele wanklank gevallen", aldus een woordvoerder.

Florien van Veenen (in het witte shirt) met haar vriendinnen.
Florien van Veenen (in het witte shirt) met haar vriendinnen.
Joni de Graaf en Lea van Wijk.
Joni de Graaf en Lea van Wijk.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!