Baasje valt politie aan met ijzeren staaf en krijgt taakstraf

Vandaag om 14:00
nl
Peter S. (67) uit Sprang-Capelle heeft een taakstraf van 150 uur gekregen en drie maanden voorwaardelijke celstraf voor het bedreigen van de politie en gevaarlijk rijden. Dat heeft de rechtbank in Breda dinsdag geoordeeld. S. moest vorig jaar zijn honden afstaan nadat ze iemand hadden gebeten, maar dat liet de hondenliefhebber niet zomaar gebeuren. Hij vluchtte voor de politie en verzette zich hevig toen hij alsnog werd aangehouden.
Profielfoto van Cor Bouma
Geschreven door

Wie Peter S. tijdens de zitting bezig zag, snapt wel een beetje hoe dat op 16 april vorig jaar moet zijn gegaan. De man uit Sprang-Capelle is heel druk, praat veel en overal doorheen en gaf voortdurend bozig de schuld aan de politie.

Dat de politie niet zijn beste vriend is, was dus wel duidelijk. Agenten gingen vorig jaar naar zijn huis in Sprang-Capelle om zijn honden in beslag te nemen na een bijtincident. De muilkorf die ze verplicht om moesten na een eerder bijtincident, hadden ze niet om.

'Zijn kinderen'
Van de vrouw van S. begrepen de agenten dat Peter op dat moment met de honden in de Drunense Duinen was, bij de Roestelberg in Kaatsheuvel. Daar aangekomen reed de gewaarschuwde Peter net weg. Hij wilde ‘zijn kinderen’ niet afstaan. Een agent zette zijn politiebus dwars op de Roestelbergseweg, maar S. minderde amper vaart en reed er snel omheen.

Op beelden in de rechtszaal was te zien hoe hij daarna naar huis scheurde en verschillende auto’s inhaalde op de smalle wegen richting Sprang-Capelle. Politieauto's achtervolgden hem met zwaailichten, maar Peter stopte pas voor zijn huis.

IJzeren staaf
Toen ging het pas echt mis. Peter kwam met een ijzeren stang op de agenten af en een van hen trok zijn dienstwapen. Peter werd met pepperspray bespoten en verzette zich hevig bij zijn aanhouding. Op weg naar het politiebureau in Tilburg draaide hij door en dreigde hij zich op te hangen aan de autogordel. Ondertussen beledigde hij de agenten en de medewerker van de dierenpolitie met van alles en nog wat. Vooral de dame van de dierenpolitie, die zijn honden in beslag nam, moest het ontgelden.

Peter S. heeft één van de honden inmiddels teruggekregen en ook nog een nieuwe hond genomen. Naast de taakstraf van 120 uur voor het bedreigen van agenten, kreeg hij ook nog een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden. Omdat er nog een voorwaardelijke taakstraf van 40 uur openstond uit een eerdere rechtszaak, moet hij die nu ook uitvoeren.

Twee agenten kregen ieder 350 euro schadevergoeding.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!