Burgemeester doet bedrijventerrein op slot na criminele activiteiten

donderdag om 18:42 • Aangepast vrijdag om 13:31
nl
Het volledige bedrijventerrein aan de Lage Ham 40 in Dongen gaat drie maanden op slot. Dat heeft de burgemeester besloten. In december vorig jaar vond de politie bij een controle vuurwapens, zwaar vuurwerk, lachgas en spullen voor sekswerkers. Ook werd een voertuig gevonden dat vermoedelijk gestolen was en werd er illegaal op het terrein gewoond.
Profielfoto van Rick Lemmens
Geschreven door

"Voor dit soort activiteiten en overlast is in Dongen geen plaats", zegt burgemeester Slagboom in een reactie. "Daarom ga ik het terrein sluiten voor drie maanden omdat de bevindingen op het terrein in strijd zijn met de wet.”

Hoewel de wapens niet meer op het terrein aanwezig zijn, concludeert de burgemeester dat er op het bedrijventerrein verschillende criminele activiteiten plaatsvinden. Hierdoor kan het niet worden uitgesloten dat er in de toekomst opnieuw wapens en munitie aanwezig zullen zijn.

Overlast
De politie en gemeenten ontvingen al lang klachten van omwonenden over geur-, geluids-, rook- en parkeeroverlast. Naar aanleiding daarvan vond een controle plaats waarbij politie, douane, RDW, UWV, Enexis en speurhonden aanwezig waren. Op het terrein zijn onder meer een autoverkoper en een autotransportbedrijf gevestigd.

In 2018 werd het bedrijventerrein ook al gesloten, omdat er een hennepkwekerij werd gevonden. Toen ging het terrein een jaar lang dicht. In 2012 en in 2014 werden ook al hennepkwekerijen aangetroffen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!