Willy en René willen dat PSV Mauro Júnior snel vastlegt: 'Hij moet blijven'

Vandaag om 18:11 • Aangepast vandaag om 19:21
nl
"Eigenlijk ben ik nog steeds niet van de schok bekomen", zegt een nog steeds aangeslagen Willy van de Kerkhof na de ongekende oorwassing tegen Arsenal vorige week. De kinderlijke manier waarop PSV liefst zeven tegengoals weggaf, zit hem nog steeds dwars. "Die Odegaard kwam in een soort walhalla terecht. Die kon gewoon zestig meter op het PSV-doel aflopen, zonder dat hij iemand tegenkwam. Absurd!" Intussen hebben Willy en broer René ook alweer wat lichtpuntjes gezien: de rentree van Mauro Júnior en Sergiño Dest.
Profielfoto van Kristian Westerveld
Geschreven door

"Het lek is nog niet boven", merkt René op in de Willy en René Podcast van Omroep Brabant. Daarmee doelt hij zowel op de lekkage in zijn eigen badkamer als op de PSV-verdediging. "Bij vlagen zag het er tegen Heerenveen best aardig uit, maar dan geven ze toch weer zomaar een goal weg."

Willy kan er niet over uit. "Het was een blunder van Boscagli, Bosz had die kerel gelijk moeten wisselen. Een van de weinigen die dat soort fouten nooit maakt is Mauro Júnior. Je zag zaterdag weer hoeveel invloed hij heeft. Geweldig! Die moeten ze heel snel een contractverlening geven."

"Gelukkig zijn wij daar nu vanaf."

Het contract van de Braziliaan loopt af. Volgens het Eindhovens Dagblad wil Mauro graag bij PSV blijven, maar is het wachten op een verbeterde aanbieding van PSV. Wat Willy betreft wacht de clubleiding daar geen dag mee. "Die moeten ze veel geld geven, hij moet in Eindhoven blijven." Ook collega-back Sergiño Dest keerde zaterdag terug bij PSV na nog veel langer blessureleed. Volgens de gebroeders gaat ook zijn terugkeer een slok op een borrel schelen.

Hoe zuur de de nederlaag van afgelopen week tegen Arsenal ook was, voor Willy en René was er één lichtpuntje. "Gelukkig zijn wíj nu van die 1-6 af", stelt René tevreden vast. Daarbij doelt hij op het nu gebroken record voor wat betreft de grootste thuisnederlaag ooit. In 1977 verloor PSV voor de beker met die cijfers van eerstedivisionist Wageningen, en die nachtmerrie kwam dinsdag in volle omvang weer boven.

"Ik ben er toen dagen kapot van geweest", weet Willy nog. "We hebben ook met 6-0 van Saint-Étienne verloren, maar dat was net als Arsenal een topclub. Daar kun je dan nog meer vrede mee hebben."

"Wie niet hier wil spelen, moet maar lekker gaan."

Nu het Europees avontuur ten einde loopt, het bekertoernooi erop zit en de titel uit het zicht is, gaat de blik al richting komend seizoen. Wat de gebroeders betreft moet PSV vooral geen moeite doen om spelers die eigenlijk weg willen toch te behouden.

"Eigenlijk hadden we spelers als Boscagli en Benitez gewoon moeten laten gaan deze zomer", vindt Willy. "Dan hadden andere spelers de kans gekregen. Wie niet graag bij PSV speelt die moet maar vertrekken", is hij duidelijk.

Wachten op privacy instellingen...

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!