Dagje extra kermis vanwege Suikerfeest, op verzoek van exploitanten

woensdag om 09:59 • Aangepast donderdag om 11:39
nl
De voorjaarskermis in Helmond gaat een dag langer door dit jaar zodat de laatste dag samenvalt met het begin van het Suikerfeest. Dat meldt de gemeente Helmond woensdag. Kermisexploitanten hebben zelf om de extra kermisdag gevraagd.
Profielfoto van Ron Vorstermans
Geschreven door

De laatste dag van de kermis zou eigenlijk zondag 30 maart zijn, maar door de extra dag duurt de kermis nu tot en met maandag 31 maart. De laatste dag valt hierdoor samen met het Suikerfeest. "Een moment waarop veel mensen in onze stad samenkomen", legt de gemeente uit.

Er is volgens de gemeente gekeken naar wat er nodig is om het combineren van de festiviteiten op een verantwoorde manier mogelijk te maken. "De extra dag kent dezelfde voorwaarden als de reguliere kermisdagen, waarbij de inzet van medische zorg, beveiliging en toezicht is geborgd", stelt de gemeente.

Maandagavond sluit de kermis om tien uur. Daarna beginnen de exploitanten direct met het afbreken van de attracties. Op die manier is de kermis volgens de gemeente zeker, zoals gepland, na 1 april afgebroken.

Suikerfeest
De islamitische vastentijd ramadan nadert op 30 maart zijn einde. De vastentijd wordt traditioneel gevolgd door Eid-al-Fitr, beter bekend als het Suikerfeest.

De ramadan is een van de vijf religieuze verplichtingen voor moslims. Tijdens de ramadan vasten moslims tussen ochtendschemering en zonsondergang. Daarmee gedenken moslims dat de profeet Mohammed de eerste van zijn openbaringen ontving. Het Suikerfeest duurt drie dagen

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!