Turkse gemeenschap demonstreert tegen harde hand van Erdogan

Vandaag om 17:39
nl
Een paar honderd mensen van de Turkse gemeenschap hebben zaterdagmiddag op het 18 Septemberplein in Eindhoven gedemonstreerd tegen de politieke repressie die volgens hen plaatsvindt in Turkije. Dit meldt Studio 040. Directe aanleiding voor het protest was de arrestatie vorige maand van de burgemeester van Istanboel, Ekrem Imamoglu.
Profielfoto van Hans Janssen
Geschreven door

Hij is een politiek tegenstander van de huidige Turkse president Tayyip Erdogan. Imamoglu wil ook tegenkandidaat zijn in de presidentsverkiezingen van 2028. Maar die kans lijkt verkeken door zijn aanhouding. Demonstraties in eigen land zijn op bevel van Erdogan met harde hand de kop ingedrukt.

In ons land waren eerder betogingen in onder meer Amsterdam en Rotterdam gehouden. Die verliepen vreedzaam, net als die in Eindhoven. Merve is er blij mee. Zij is de woordvoerder van Hollanda Dayanismasi, de organisatie achter het protest. “De stemming was goed en positief. We hadden gehoopt op een opkomst tussen de twee- à driehonderd mensen en dat is gelukt”, zegt ze tegen Studio040.

"We hebben met mensen kunnen praten en dat is het belangrijkste."

“We hebben mooie toespraken gehad in het Turks, Engels en Nederlands en we hebben met mensen kunnen praten over wat er gebeurt in Turkije. Dat is het belangrijkste.”

Merve vindt het ook een goede zaak dat de protesten doorgaan. “We willen niet dat de aandacht minder wordt. Vanuit de Europese Unie klinkt er nauwelijks kritiek, omdat ze Erdogan en het Turkse leger nodig heeft door de oorlog in Oekraïne en het geweld in Gaza. Daarom durft hij dit te doen. Donald Trump heeft Erdogan zelfs zijn vriend genoemd, maar wij willen dat de repressie stopt. Daarom moeten Nederlandse politici zich uitspreken.”

Ook in Eindhoven, vindt Merve. Daarom is Hollanda Dayanismasi ook een petitie begonnen waarin het Eindhovense stadsbestuur wordt opgeroepen zich uit te spreken tegen de situatie in Turkije. “In Rotterdam hebben we dat gedaan, en dat is gelukt. We willen dat Eindhoven dit voorbeeld volgt”, hoopt Merve.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!