Video

Verdachte in been geschoten bij arrestatie: agent niet vervolgd

Gisteren om 17:40 • Aangepast gisteren om 18:54
nl
De agent die juni vorig jaar op de Oranjestraat in Uden een verdachte in zijn been schoot, wordt niet vervolgd door het Openbaar Ministerie. Uit onderzoek van de Rijksrecherche is gebleken dat de hondenbegeleider van de politie niets te verwijten valt.
Profielfoto van Collin Beijk
Geschreven door

De politie kreeg in de vroege ochtend van 12 juni vorig jaar een melding dat mogelijk werd ingebroken in auto’s op de Oranjestraat in Uden. Een toen 31-jarige man uit het dorp Zeeland had meerdere ruitjes van bestelauto's ingetikt op de parkeerplaats daar.

Aangereden en meegesleurd
Toen de hondengeleider van de politie het portier van de auto van de verdachte opentrok en hem wilde aanhouden, reed hij achteruit en raakte hij de agent met het portier. Ook zag de politieman dat zijn diensthond door de auto werd meegesleurd. Die had zich in arm van de verdachte vastgebeten, omdat hij niet uit zijn blauwe Renault Clio wilde komen.

Omdat de agent de lijn nog vasthad, werd hij omver getrokken en belandde hij op de grond. Enkele ogenblikken later zette de verdachte zijn wagen in zijn vooruit en wilde hij ervandoor gaan. De agent voelde zich zo bedreigd door het onberekenbare rijgedrag van de Zeelander dat hij twee schoten loste. Een van de kogels raakte de 31-jarige bestuurder in zijn been.

Nooit geschoten
Tijdens de rechtszaak in januari bleek dat de agent zich tijdens zijn 39 jaar bij de politie nog nooit eerder zo bedreigd had gevoeld dat hij zijn vuurwapen moest trekken en schieten.

Het deed hem ook veel om zijn hond zo gewond te zien en te bedenken dat hij hem mogelijk nooit meer mee naar huis zou kunnen nemen.

Veroordeeld
De neergeschoten verdachte zat volgens de rechtbank met een flinke hoeveelheid drank en cocaïne achter het stuur van zijn blauwe Renault Clio. Hij tikte op de parkeerplaats meerdere ruitjes van bestelauto's in.

De rechtbank veroordeelde de verdachte in januari tot een straf van 286 dagen, waarvan 106 dagen voorwaardelijk.

Volgens de instructies
De Rijksrecherche onderzocht het schietincident ook en oordeelt dat de agent volgens de instructies heeft gehandeld, mede omdat de verdachte uit Zeeland hem zwaar lichamelijk letsel probeerde toe te brengen.

Beelden van het onderzoek na de aanhouding waarbij de politie woensdagochtend een schot loste:

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!