VIDEO

KNVB onderzoekt bizarre wedstrijd: 'Dit lijkt pure matchfixing'

Vandaag om 12:32 • Aangepast vandaag om 16:48
nl
De aanklager van de KNVB is een onderzoek gestart naar een zaalvoetbalwedstrijd tussen ZVC Veenendaal en de Bossche club DZV/H. vd Biggelaar. Het duel eindigde afgelopen vrijdag in 3-23 en daardoor wonnen de Bosschenaren de tweede periode. "Dit lijkt pure matchfixing", schrijft SC Olympic, de club die door deze bizarre uitslag niet mag gaan strijden om promotie naar het hoogste niveau.
Profielfoto van Leon Voskamp
Geschreven door

Zaalvoetbalclub SC Olympic uit Westervoort had goede papieren om zich te plaatsen voor de play-offs om promotie naar de Eredivisie. Het doelsaldo was voor de laatste wedstrijd acht goals beter dan DZV uit Den Bosch. Olympic won zelf met 1-8 van FC Coronaas en leek al bijna zeker te zijn van het toetje van de competitie.

Bekijk hier een aantal van de goals die tijdens de wedstrijd vielen:

In Veenendaal vond echter een heel bijzondere wedstrijd plaats. Met rust stond de plaatselijke club namelijk met 3-2 voor, maar in de tweede helft werd er in 20 minuten tijd 21 keer gescoord door de bezoekers. De Brabanders wonnen met 3-23 en gaan daardoor als periodekampioen meestrijden om promotie. ZVC Veenendaal mag dat ook gaan doen als hoogst geklasseerde ploeg zonder periode.

"Een wedstrijd die totaal niet klopt."

"Dit verziekt het hele futsal in Nederland", schrijft SC Olympic op social media. "Teams werken een jaar lang keihard voor hun kans en dan wordt zoiets bepaald door een 'wedstrijd' die totaal niet klopt." DZV/H. vd Biggelaar zegt geen verdachte in deze zaak te zijn en wil geen reactie geven.

De onafhankelijke aanklager van de KNVB is een onderzoek naar matchfixing gestart.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!