Belgische in cassatie na parachutemoord

24 oktober 2010 om 15:11
nl
De Belgische Els Clottemans stapt naar het hof van cassatie in België in de zogenoemde parachutemoord. Volgens de vrouw zijn er tijdens de rechtszaak procedurefouten gemaakt.
Geschreven door

Clottemans kan niet in hoger beroep tegen de uitspraak, maar als er inderdaad procedurefouten zijn gemaakt, dan moet het hele proces opnieuw. De Belgische kreeg vorige week dertig jaar cel opgelegd omdat zij de parachute van haar liefdesrivale zou hebben gesaboteerd. Die viel daardoor tijdens een parachutesprong te pletter.

Motief voor de moord zou zijn dat beide vrouwen een relatie hadden met de Eindhovense parachuteinstructeur Marcel Somers. De verdachte kon toeslaan toen de Eindhovenaar en het gehuwde slachtoffer samen in bed in het appartement van de man lagen, terwijl zij zich tevreden moest stellen met een matras in de woonkamer. Op dat moment lag de parachute van het slachtoffer in de hal.

Op netwerksite Facebook wordt opgeroepen tot een protestmars tegen de veroordeling van Clottemans. Maandagmiddag hadden bijna achtduizend mensen via Facebook laten weten het niet eens te zijn met de veroordeling. Ze vinden dat het Belgische rechtssysteem heeft gefaald omdat Clottemans zonder hard bewijs is veroordeeld. De Facebookgroep richt zich vooral tegen Jef Vermassen, de advocaat van de familie van het slachtoffer.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.