Arrestatiebevel voor uit Bredase gevangenis ontsnapte nazi
25 november 2010 om 11:29
nl
Justitie heeft een Europees arrestatiebevel uitgevaardigd voor de voortvluchtige Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas-Carel Faber. Faber wist in 1952 uit de Bredase koepelgevangenis te ontsnappen naar Duitsland, waar hij nog altijd woont.
In 1947 werd Faber veroordeeld voor het plegen van 22 moorden en belandde hij in de koepelgevangenis in Breda. In 1952 ontsnapte hij en vluchtte naar Duitsland. Daar woont hij nu nog steeds in het Beierse Ingolstadten.
Eerdere pogingen
Justitie heeft Duitsland gevraagd Faber aan te houden en uit te leveren aan Nederland. De vraag is of de Duitsers dat ook echt gaan doen. Drie eerdere pogingen mislukten. De huidige Duitse minister van Justitie lijkt mee te willen werken.
Volgens de richtlijnen van het Europese Arrestatiebevel moet Faber binnen negentig dagen worden uitgeleverd. Het is de eerste keer dat via een Europees Arrestatiebevel om uitlevering van een oorlogsmisdadiger wordt gevraagd.