Dag van de Dialoog ook in Breda
De Dag van de Dialoog is een landelijk initiatief van Stichting Nederland in Dialoog. In heel Nederland wordt al tien jaar in verschillende steden een Dag van de Dialoog georganiseerd. Dit jaar doet Breda voor het eerst mee. Dat maakt dat er nu in Nederland 67 steden, ruim 1500 tafels en ongeveer 20.000 mensen mee doen met de Week van de Dialoog.
Tafels
Verspreid over heel Breda staan dialoogtafels waar groepjes van ongeveer zes deelnemers met elkaar in gesprek gaan onder begeleiding van een gespreksbegeleider. Het is niet de bedoeling om elkaar te overtuigen van een eigen mening of om gelijk te krijgen, maar juist om écht naar elkaar te luisteren. Gedurende de hele dag kan iemand aanschuiven aan één van de dialoogtafels om mee te praten rond een thema. Het thema van Breda is dit jaar 'bewust leven'. Deze dialoogtafels worden begeleid door 27 NHTV-studenten.
Samenwerking
De organisatie van deze dag is ontstaan door een samenwerking met Stichting Nederland in Dialoog, de Ambassade voor Creatieve Zaken en Imaginheroes (leerbedrijf NHTV). Verder zullen onder andere lokale partijen als Brahma Kumaris Spirituele Academy, Rabobank, NAC en nog vele anderen de organisatie in Breda de Dag van de Dialoog ondersteunen.